top of page

Kayıt

Etkinlik Kayıtları ve Rezervasyonları

Oryantiring etkinliklerimizin kayıtları online olarak yapılmakta olup Apphurra etkinlik satış sitesi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Başvurunuzun onaylanması için ödemenin yapılmış olması gerekmektedir. Kaydınız tamamlandığında Apphurra profilinizde etkinliklerim seçeneğinde biletiniz/biletleriniz listelenecektir.


Etkinliklerimizde katılım ve etap olmak üzere iki ücretlendirilme yapılmaktadır. Katılım ücreti karşılığında yarışmacı kiti verilmektedir. Yarış kiti içeriği etkinliğe göre farklılık göstermekte olup etkinlik bültenlerinde bilgi verilmektedir. Etap ücreti karşılığında kayıt yapılan etap/etaplar için çıkış hakkı verilmektedir. Katılım ücretleri kayıt dönemine göre farklılık göstermektedir. Etap ücretleri ise her kayıt döneminde aynı olup sabit fiyat uygulanmaktadır.

Oryantiring kamplarımız ve antrenmanlarımız  için rezervasyonlar online olarak yapılmaktadır. Özel organizasyon talebinde bulunmak için info@oagrup.com'a ayrıntıları iletin.

0Y0A2562.JPG

Faydalı Bilgiler

Katılım Türü

WR, TR, OPEN

WR (uluslararası lisanslı), TR (ulusal lisanslı) ve OPEN (lisansız) olarak üç katılım türü bulunmaktadır. Kitinizi teslim alırken lisansınızı yanınızda bulundurmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Kayıt Ücretleri

Katılım Ücreti, Etap Ücreti

Kayıt ücreti katılım ve etap olmak üzere iki kısma ayrılır. Katılım ücreti ve katılacağınız etap sayısına bağlı ücretin toplamı kayıt ücreti olacaktır.  Etkinliklerin kayıt ücretleri farklılık göstermektedir. Aynı zamanda katılım türü ve yaşa göre fiyatlandırma farklılık gösterebilir. Lütfen etkinlik bültenlerini inceleyiniz.

Çip Ücreti

SportIdent Chip

Oryantiring branşında kullan-at çipler kullanılmaz. Ömürlük ve kişisel çipler kullanılmaktadır. Normal şartlarda her sporcunun kendisine ait çipi bulunmaktadır ve kayıt yaparken bu çipin numarası girilmektedir. Kendinize ait bir çipiniz yoksa kayıt yaparken kiralama seçeneğini işaretlemeyi unutmayınız.

Başlangıç Prosedürü

Çıkış Listeleri

Oryantiring branşında çoğunlukla bireysel çıkış uygulaması yapılır. Özellikle toplu çıkış olacağı belirtilmediği sürece sitemizde yayınlanacak olan çıkış saatleri tablosunda başlangıç zamanlarınızı öğrenebilirsiniz. Yarış ilk çıkış ve son çıkış saatleri programda yer almakta olup katılımcılar bu aralıkta farklı zamanlarda parkura başlamaktadır.

Faydalı Bilgiler

Sağlık Belgesi

Sağlık Belgesi, Lisans

WR katılım gösteren sporcular Sağlık Belgesi'ni kendi ülkelerindeki doktoruna onaylatması ve bu belgeyi organizasyona iletmesi gerekmektedir. TR katılım gösteren sporcular ekstra sağlık belgesine ihtiyaç duymayacaktır, lisanslar sağlık belgesi olarak kabul edilmektedir. OPEN katılım gösteren sporcular Oryantiring yapmasında sakınca yoktur ibareli sağlık belgesi ibraz etmelidir.

Kategoriler

E10, K10, E12, K12...

Oryantiring etkinliklerinde yaş kategorilerine uygun olarak parkurlar hazırlanmaktadır. Hali hazırda olduğunuz yaş kategorisinin yanı sıra saha zor yaş kategorilerinde de yarışabilirsiniz. Yarışacağınız kategoriyi kayıt yaparken sizlere sunulacak yaş kategorilerinden birini seçerek kendiniz belirlersiniz.

Örneğin 11 yaşında erkek katılımcı için E12 yaş kategorisinin yanı sıra üst yaş kategorisi olan E14 veya E16'ya da katılabilir.


52 yaşında kadın katılımcı, K50 kategorisinin yanı sıra K45, K40, K35 gibi daha zor olan kategorilerde de yarışabilir.

Parkur Özellikleri

Mesafeler, Hedef Sayıları

Yarış etabı özelliklerine göre Uzun Mesafe (Long), Orta Mesafe (Middle) ve Sürat (Sprint) olarak adlandırılan üç mesafede yarışlar yapılır. Bu mesafeler yarışın türünü anlatmakta olup parkur kazanma süresi hakkında bilgi verir.

Parkur uzunluğunuz ve hedef sayınız yarışacağınız kategoriye göre farklılık gösterecektir. Bu bilgiler genellikle son bültende aktarılır.

bottom of page