HAKKIMIZDA

Oryantiring Yarışları

Oryantiring Yarışları haritası çizilebilen her alanda gerçekleştirilebilir. Uluslararası Oryantiring Federasyonu belirlediği kurallar çerçevesinde gerçekleştirilen yarışların yanı sıra çeşitli antrenman yarışları da organize edilmektedir. Ülkemizde oryantiring branşının tanıtımını sağlamak adına ülke genelinde onlarca yarış organize edilmektedir. Süreklilik gösteren az sayıda yarış yapılmakla birlikte en çok yarış organizasyonuna ev sahipliği yapan İstanbul, aynı zamanda uluslararası etkinlik sayası bakımından da birinci sıradadır. Etkinliklerimiz zorluk derecesine göre farklılık göstermektedir. Yeni başlayanlar için her yarış içerisinde açık katılım parkurları bulunmaktadır.

Oryantiring TR

Oryantiring yarışları serisi olan Oryantiring TR, Oryantiring Akademi tarafından tasarlananmakta ve yürütülmektedir. Oryantiring Akademi 21.03.2015 itibariyle oryantiring ve macera yarışları başta olmak üzere eğitim ve etkinlik organizasyonları düzenlemektedir. Beş yıl içerisinde 300'ün üzerinde etkinlik gerçekleştiren ekibimizin tamamı aynı zamanda aktif sporculardan oluşmaktadır. Spor etkinliklerinin ve katılımcılarının arttırılmasını hedefiyle ülkemizde yeterli değeri göremeyen branşlarda sponsor olarak destek veriyoruz.

OA Events
Oryantiring Akademi

Koşarken Düşünmek

Oryantiring yarışları koşarken planlama gerektiren özelliğiyle fiziksel gücün yeterli olmadığı etkinliklerdir. Birbirinden çok farklı alanda gerçekleştirlebiliyor olması açısından tam bir keşif sporudur. Her yaşa ve profile uygun olarak hazırlanan parkurlar olması açısından kişisel ihtiyaca uygun aktivitelerdir. Koşarken düşüneceğiniz etkinliklerimize bekliyoruz.

Abdullah Özdemir

Co-Founder & Director

Keşfetmenin

Rehberi

Macera yarışları serbest zamanlarınızda risk alarak, doğal ortamlarda öngörülmeyen zorluklarla, kendi başına ve/veya takım arkadaşınızla başa çıkabilme becerinizi geliştirdiği gibi sosyalleşme, kendini ifade etme, daha önce uygulanmamış hareket becerileri geliştirme gibi fırsatları yakalamanızı sağlar. Macera rekreasyonu alanında sınırları aşarak dünyayı keşfetmenin rehberi olur.

Doç. Dr. Umut D. Başoğlu

Co-Founder

Bahçeköy Merkez Mh.

İnönü Cad. No:41/A

Sarıyer, İSTANBUL

 

OA Events
Oryantiring Akademi

  • Beyaz YouTube Simgesi
  • White Instagram Icon
  • White Facebook Icon
  • White Twitter Icon